Українська компанія Метінвест розпочала серійне виробництво захисних екранів для бронетранспортерів Stryker.
Про це йдеться у пресрелізі компанії.
«Ми розробили рішення, яке збільшує шанси на виживання екіпажу під час атаки FPV-дронів, і вже розпочали серійне виробництво таких систем», – зазначив операційний директор Олександр Мироненко.
Додаткові захисні конструкції закривають борти бронемашини, прикривають апарель, частково колеса, а також накривають люк механіка-водія та передню частину машини.
Окрім цього, захисна решітка (в народі «мангал») вкриває дах, не обмежуючи рух бойового модуля.
Очікується, що перші модернізовані Strykеr із встановленими екранами незабаром будуть випробувані в бойових умовах.
Нагадаємо, що компанія також виробляє захисні конструкції для бойових машин піхоти Bradley, танків Abrams та навіть зенітних комплексів Iris.
Stryker
Stryker – це американський бронетранспортер, розроблений компанією General Dynamics Land Systems на базі канадської БМП LAV-3. У своєму початковому вигляді він мав захист від 14,5-мм куль у лобовій проєкції та від боєприпасів калібру 7,62 мм з боків.
Базова версія Stryker здатна перевозити до 12 осіб, включаючи трьох членів екіпажу.
Основне озброєння більшості модифікацій – дистанційно керована установка M151 Protector, яка може оснащуватися 12,7-мм кулеметом M2 Browning або 40-мм автоматичним гранатометом Mk.19.
Після аналізу бойового застосування Stryker у перші роки війни в Іраку компанія DEW Engineering розробила для нього спеціальні модульні керамічні пластини.
Це посилило бронювання бортів до рівня захисту від 14,5-мм куль, а лобової частини – від гармат калібру 20–25 мм. Завдяки модульній конструкції пошкоджені пластини можна оперативно замінювати в польових умовах.
Крім того, на основі досвіду локальних конфліктів Stryker може оснащуватися динамічним захистом і протикумулятивними решітками для підвищення стійкості до сучасних загроз.