У Вашингтоні стурбовані намірами країн Європи купувати менше зброї у виробників зі США.
Про це повідомили Reuters п’ять джерел, обізнаних із цим питанням.
Офіційні особи США у розмовах з європейськими колегами заявили, що вони хочуть, щоб країни Європи продовжували купувати американську зброю.
Навіть попри нещодавні кроки Європейського Союзу, які спрямовані на обмеження участі американських виробників у тендерах на постачання озброєння.
Ці повідомлення пролунали в той час, коли ЄС робить кроки для розвитку європейської оборонної промисловості, одночасно обмежуючи закупівлі деяких видів американської зброї.
Джерела агентства розповіли, що 25 березня держсекретар США Марко Рубіо сказав міністрам закордонних справ Литви, Латвії та Естонії, що Сполучені Штати хочуть продовжувати брати участь в оборонних закупівлях країн Євросоюзу.
За словами двох джерел, Рубіо сказав, що будь-яке виключення американських компаній з європейських тендерів негативно сприйматимуть у Вашингтоні.
Ще один із дипломатів із Північної Європи, який не брав участі в зустрічі, сказав, що американські посадовці також нещодавно повідомили їм, що будь-яке виключення із закупівель озброєння в ЄС буде розцінене як недоречне.
Представник Держдепу США, ім’я якого не розкривається, розповів, що Рубіо планує обговорити з країнами Євросоюзу продовження закупівлі американської зброї під час свого візиту до Брюсселя цього тижня. Там він братиме участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.
Представник Держдепартаменту заявив, що президент США Дональд Трамп вітає зусилля європейських союзників у «зміцненні свого оборонного потенціалу і взятті на себе відповідальності за власну безпеку», але застеріг від створення нових бар’єрів для участі американських компаній у європейських оборонних проєктах.
Продажі зброї США
У 2024 фінансовому році Сполучені Штати продали озброєння, техніки та оборонних послуг на рекордні 318,7 мільярда доларів. Відповідно, до 2023 року приріст становив близько 28 відсотків.
У лютому агентство Reuters повідомляло, що адміністрація Дональда Трампа розглядала варіант підштовхування країн Європи до купівлі більшої кількості американської зброї для України. Це мало поліпшити українську позицію перед можливими мирними переговорами з Росією.