СБС перехопили понад 10 ворожих дронів Shahed-136/131 за допомогою «новітнього засобу»

СБС перехопили понад 10 ворожих дронів Shahed-136/131 за допомогою «новітнього засобу»

Сили безпілотних систем перехоплюють ворожі дрони-камікадзе типу Shahed («Герань») за допомогою новітніх засобів.

Про це інформувала пресслужба СБС.

Повідомляється, що оператори підрозділу «Darknode» 412-го полку «NEMESIS» вже знищили понад 10 ворожих дронів Shahed-136/131 за допомогою засобу, назва та тип якого не розкривається.

У СБС деталізують, що виріб коштує близько $5000, тоді як вартість дронів-камікадзе противника складає понад $150 000.

«Сили безпілотних систем продовжують впроваджувати інноваційні рішення, що підвищують ефективність Сил оборони України задля збереження життя українців», – йдеться у повідомленні.

Можна припустити, що йдеться про швидкісні дрони-перехоплювачі літакового або квадрокоптерного типу.

Застосування подібних дронів Силами безпілотних систем проти російських Shahed було показане ще на початку лютого YouTube-каналом PRESSING, однак сам дрон не продемонстрували.

Через доволі велику крейсерську швидкість, вже стандартні для Сил оборони України FPV-перехоплювачі квадрокоптерного типу не здатні їх наздогнати на догонних курсах, хіба що на зустрічних.

Українські виробники дронів, зокрема «Дикі Шершні» вже демонстрували швидкісні FPV-перехоплювачі квадрокоптерного типу з аеродинамічно обтічною формою, однак невідомо, чи застосовуються вони масово.

Нещодавно повідомлялося, що Сили оборони України почали застосовувати новий тип дронів-перехоплювачів.

Варто звернути увагу на зовнішній вигляд: він має хрестоподібне крило в кормовій частині, а ближче до носа — крило з вертикальними кермами.

При детальному розгляді можна помітити, що горизонтальні та вертикальні керма розміщені у передній частині, у той час, як задні крила використовуються виключно для стабілізації без можливості управління.

У рух дрон приводить трилопатевий гвинт, встановлений у кормовій частині. Також можна помітити використання ізострічки для закріплення невідомих елементів, ймовірно, камери або бойової частини. Не виключається також наявність спеціального блоку наведення.

Невідомий український дрон-перехоплювач в об'єктиві російського розвідувального БПЛА. Фото: БПЛА Информ

Раніше «”Край”» повідомляв, що в Україні розробляють новий комплекс для боротьби з російськими дронами-камікадзе, які вони щоночі запускають у великій кількості.

Ідея полягає у використанні аеростата як носія FPV-перехоплювачів літакового типу.

Над новітнім комплексом, який має забезпечити перехоплення ворожих безпілотників, працює компанія Aerobavovna разом із партнерами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *