Основними критеріями, якими керується НБУ при управлінні резервами, це питання “безпечності, ліквідності, дохідності”, що дає змогу використовувати функцію, визначену законом, щодо управління резервами.
Національний банк України заявляє про можливість корекції структури міжнародних резервів, більша частина яких зберігається в доларах США. Таку зміну можуть зумовити події на світових фінансових ринках. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний на брифінгуу четвер, 17 квітня.
Регулятор постійно стежить за змінами у глобальному середовищі, які можуть вплинути на ефективність управління резервами.
“Зміна структури – це скоріш технічна вправа. Якщо ми будем бачити необхідність це зробити, ми це зробимо”, – зазначив Пишний.
Заступник голови НБУ Юрій Гелетій уточнив, що українські золотовалютні резерви розміщено в першокласних банках і надійних фінансових інструментах. За його словами, в основі політики управління активами – чіткі критерії: “безпечності, ліквідності, дохідності”.
Наразі, як повідомив Гелетій, “левова частка знаходиться в доларах США”. Водночас, за його словами, рішення щодо структури резервів ухвалюються виключно на основі глибокого аналізу ринків, а не ситуативних чинників.
“Процес управління резервами, перш за все, повинен бути позбавлений емоцій. Ми повинні виключати при процесі управління якісь ситуативні фактори”, – наголосив він.
Гелетій додав, що НБУ “на постійній основі управляє ЗВР” і у разі потреби готовий до змін у структурі активів.
Нагадаємо, за підсумками грудня 2024 року міжнародні резерви України зросли майже на 10%, до 43,8 млрд доларів. Це був новий історичний рекорд.
Золотовалютні резерви України відновили зростання