Міністерство оборони виділило на забезпечення бойових бригад Збройних сил України майже 12,3 млрд грн у першому кварталі 2025 року.
Про це повідомили на сайті відомства.
Ці кошти призначені для закупівлі безпілотників, засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), транспортних засобів та іншого важливого обладнання для підвищення ефективності підрозділів на фронті.
Зокрема, за ініціативи Президента України Володимира Зеленського стартував проєкт «Лінія дронів». У межах цієї програми п’ять найуспішніших бойових частин із застосування БпЛА отримали можливість самостійно закуповувати дрони, засоби РЕБ, автотранспорт для мобільних груп.
«Завдяки безпілотникам це дасть можливість сформувати на ділянках фронту killzone та унеможливити рух ворожої живої сили й транспорту», – розповіли в Міноборони.
Зазначається, що оперативне фінансування потреб бойових частин є пріоритетом оборонного відомства. Адже захисники на місцях найкраще розуміють актуальні потреби на конкретних ділянках лінії бойового зіткнення. Тому можуть самостійно визначати пріоритетні закупівлі дронів.
Директор Департаменту політики закупівель Міноборони Гліб Канєвський, наголосив, що відомство прагне якнайшвидше доставляти нові українські дрони до бойових бригад.
Тому на початку 2025 року були змінені правила закупівель для військових частин, що дозволило їм закуповувати як кодифіковані, так і некодифіковані вироби за спрощеними процедурами.
«Такі швидкі закупівлі дають можливість бойовим бригадам безпосередньо на полі бою тестувати найкращі інноваційні зразки вітчизняних БпЛА та пропонувати їх до масштабування військово-політичному керівництву країни», – зазначив Канєвський.
Міністерство оборони обіцяє продовжувати практику безпосереднього фінансування бойових бригад, забезпечуючи їм можливість самостійно визначати свої першочергові потреби.
Окрім того, у 2025 році міністерство уклало контракти з 12 українськими виробниками озброєння майже на 130 млрд грн в межах ініціативи «Зброя Перемоги».
Раніше в оборонному відомстві повідомили, що українські виробники безпілотників, які збільшують частку локалізації виробництва компонентів, матимуть переваги у закупівлях для Збройних сил.